Ми, як виробники світлодіодних світильників, знаємо – термін служби світлодіодів дуже високий. Більшість людей не знають, що робити з плутаниною чисел, термінів та оцінок, наклеєних на упаковку світлодіодних світильників. У сьогоднішній статті ми вирішили розібрати такий незрозумілий показник як L70.

Що таке L70?
L70 – це спосіб вимірювання терміну служби світлодіодів. Він є одним з найбільш важливих показників, який використовується для того, щоб вирішити, який світильник найкраще підходить для певного проекту. При визначенні терміну корисного використання прийнято використовувати точку, у якій світловий потік скоротиться до:

70% від початкової яскравості (скорочено L70) для загального освітлення;
50% (L50) для світлодіодів, які використовуються для декоративних цілей.
Будь-який світильник - світлодіодний або будь-який інший - згодом буде повільно, але, мабуть, переставатиме світити. Застарілі джерела світла (наприклад, лампочки розжарювання) для випромінювання світла використовують нитку розжарювання. Як тільки вона зношується до точки, в якій прилад випромінює 70% свого первісного світлового потоку, їх термін служби починає добігати кінця.

Світлодіоди не використовують нитку розжарення, проте принципи номінального терміну служби для них одні й ті самі.

Термін служби світлодіодів
Всі джерела світла, з часом перестають світити так само яскраво, як на початку використання. Зменшується кількість світла, що випускається. Цей процес має назву — деградація яскравості. Світлодіоди не деградують так швидко, як інші лампочки. Чому? Тому що для випромінювання світла вони використовують електролюмінесценцію, а не нитку напруження.

Тому в магазинах можна знайти світлодіоди з номінальним терміном служби L70:

50 000 годин;
100000 годин;
200000 годин або більше.
Наприклад, уявимо світлодіодний світильник, який виробляє 2100 люмен і має термін служби L70 50 000 годин. Коли вперше увімкнете світлодіодний світильник, він повинен випромінювати 2100 люмен. Але з часом люмени, що випускаються, почнуть падати (як це було б у будь-якого іншого джерела світла).

Однак, в той час як газорозрядної лампи високого тиску може знадобитися 25 000 годин для досягнення 70% потужності (1470 люмен), термін служби світлодіодного світильника буде вдвічі більшим. Світлодіод продовжуватиме працювати навіть після досягнення цієї точки.

Як вимірювався термін служби застарілих технологій?
До того, як на ринку з'явилися світлодіоди, звичайні лампочки тестувалися партіями (по 100 штук). Тести проводилися з розрахунком на те, що принаймні половина партії вийде з ладу до того, як досягне позначки 10 000 годин.

Наприклад, люмінесцентна лампа одного виробника має такий самий номінальний термін служби, що і люмінесцентна лампа іншого. Це дозволяє легко прогнозувати термін служби та інших люмінесцентних лампочок.

Все було простіше, доки не з'явився світлодіод!

  Прогнозувати термін служби світлодіодних світильників набагато складніше. Чому? Тому що, якщо сама лампочка ніяк не пошкоджена, світлодіод ніколи вийде з ладу. Він просто випромінюватиме все менше і менше світла, поки не перестане повністю функціонувати.

Середній номінальний термін служби: заявлений та розрахований
Величезний термін служби світлодіодів спричинив появу нової серії класифікацій для номінального терміну служби світильників. Замість випробувань протягом 50000, 60000 або 100000 годин, ці світильники проходять випробування протягом 6000 годин при трьох різних температурах. Це вимагає ENERGY STAR — міжнародний стандарт енергоефективності споживчих товарів.

Цей метод називається TM-21 завдяки математичним обчисленням, він дає можливість імітувати повну тривалість життя. Хоча дані, представлені в ході випробувань TM-21, консервативніші, ніж фактично заявлені терміни служби.