З приходом літа настає прайм-тайм для кондиціювання повітря та автомобільних поїздок. У багатьох частинах країни літній сезон означає підвищення використання енергії до пікових значень. Скорочення споживання енергії може сприяти заходам щодо поліпшення енергоефективності. Поняття "енергоефективність" означає отримання більшого результату з меншими витратами енергії або збереження продуктивності у разі зниження споживання ресурсів.

Ефективний кондиціонер охолоджуватиме повітря, використовуючи менше електроенергії, а ефективний автомобіль дозволить заощадити паливо, діставшись місця призначення. Енергоефективність може допомогти задовольнити зростання попиту країни в енергії так само, як нафта, газ, вугілля, уран або відновлювані джерела енергії. Це найшвидший, найчистіший і найекономічніший енергетичний ресурс, який ми маємо.
Через велику кількість галузей, в яких можливе застосування енергоефективних технологій, енергоефективність є комплексним питанням, яке не має універсального підходу для вирішення всіх проблем. Тим не менш, різні енергозберігаючі технології та політика можуть підтримати ефективне використання енергії протягом усього нашого повсякденного життя. Енергоефективність часто згадується як "низько висять плоди" і, у разі широкого застосування, вона має потенціал, щоб усунути необхідність використання традиційних джерел енергії, у тому числі існуючих або нових електростанцій.
Отже, що енергоефективність означає для споживачів? Ефективні продукти в даний час доступні, так що обізнана людина може легко вибрати рівень їх ефективності день у день. Наприклад, сьогодні є можливість купити автомобіль, що працює на бензині або газі, а може гібридний або електромобіль. Це дозволяє контролювати витрати на паливо в міру експлуатації транспортного засобу. Два десятиліття тому такого вибору споживачі не мали.
Наслідком того, що ми зацікавлені у збільшенні продуктивності, є необхідність розміщення акцентів на енергоефективності та енергозбереженні. Ми можемо досягти цілей збереження, не відмовляючись від бажаних результатів. Зрештою, коли ми хочемо холодного пива, нам справді байдуже, як його охолодили.
Щоб підготувати ґрунт, розглянемо деякі основи енергоефективності. Стандартною величиною вимірювання потужності енергії для звичайної людини є потужність, що вимірюється у Ват (Вт) або кіловат (кВт), де 1000 Вт дорівнює 1 кВт. Енергія вимірюється з часом у кіловат-годинах (кВт-год). Один кВтг еквівалентний роботі однієї звичайної 100-ватної лампи розжарювання протягом 10 годин. Кількість кіловат, що споживаються приладами та обладнанням у будинку щомісяця, відображається у рахунку за електрику.
У чому сенс енергоефективності? Візьмемо як приклад тугішу 100-ватну лампу розжарювання. Все, що ми хочемо від лампочки – це світло. Але в освітленні лампа також генерує теплову енергію. Тому, якщо ми не потребуємо обігріву від лампи, можна сказати, що енергія витрачається марно. Енергозберігаючі лампочки, з іншого боку, дають нам стільки ж світла, але з меншою втратою енергії на тепло. Тобто ми отримуємо той самий результат, але з меншими втратами енергії. А менша кількість кВт-год, витрачених марно, означає меншу кількість кВт-год у рахунку за електрику, тим самим заощаджуючи ваші гроші.