У цьому блозі ми часто цитуємо, як світлодіоди виділяють дуже мало тепла порівняно з лампами розжарювання та люмінесцентними лампами. Тим не менш, вони, як і раніше, створюють надлишкове тепло. Це тепло відводиться від світлодіода через радіатор, оскільки тепло – ворог номер один світлодіодів. Потім тепло, так би мовити, скидається в атмосферу або навколишнє повітря.

Нові технології у світі сільського господарства та садівництва знайшли спосіб використати це надлишкове тепло від світлодіодів новим та інноваційним способом!

Світлодіоди та садівництво
Світлодіоди все частіше використовуються в сільському господарстві та садівництві, оскільки рослинам необхідне світло, щоб рости всередині. Світлодіоди унікальні, тому що їх можна налаштовувати та регулювати для забезпечення світлового потоку певного світла та певної довжини хвилі для кожного окремого типу рослин. Це допомагає їм рости швидше, давати більше врожаю і навіть може вплинути на колір та смак рослин!

Хоча світлодіоди більш енергоефективні, оскільки використовуються в сараях та теплицях, їхня цілодобова експлуатація може бути дорогою. Також необхідно враховувати інші витрати на електроенергію, такі як контроль температури та підтримання температури коріння рослин, оскільки це також необхідно для правильного росту рослин. Створення окремої системи обігріву для коріння рослин – дороге задоволення для роботи на світлодіодних лампах.

Тут у гру вступила новаторська ідея. Як ми згадували вище, тепло - ворог номер один світлодіодів і відводиться від діода через радіатор. Однак рослинам для зростання потрібне тепле коріння. Саме тоді і з'явилася ідея створити новий тип світлодіодних світильників для вирощування рослин. Замість того, щоб відводити тепло через радіатор, було запропоновано ідею охолоджувати світлодіоди водою, а потім перекачувати теплу воду до коренів рослин, щоб вони залишалися теплими, і одночасно поливати їх.

Цей новий тип світлодіодних ламп для вирощування рослин має багато переваг. Вода вважається кращим охолоджуючим агентом, ніж повітря, тому тепер виробники можуть створювати світлодіоди, які менші, дешевші, компактніші та інтенсивніші. Через відсутність радіатора та зменшення кількості теплого повітря, що виділяється в навколишнє середовище від радіаторів, також знижуються витрати на охолодження та ізоляцію, тоді як тепла вода зберігає рослини в теплі та поливає.

Тепер все витрачене марно тепло від світлодіодів по суті переробляється прямо в теплиці або сараї, що робить процес майже повністю екологічним! Цей новий метод вирощування знаходиться на початковій стадії, тому може пройти кілька років, перш ніж побачимо цей тип вирощування в більш широкому масштабі. Проте це одна з багатьох чудових світлодіодних інновацій, які ми бачили за останні кілька років!