Ми рідко замислюємося над тим, як ми використовуємо світло і ще рідше думаємо про те, що таке енергоефективність у системі освітлення. А світло воно є і є. Натиснув на кнопку вмикача і ось, у кімнаті відразу стає світло. В останні роки перед багатьма жителями планети постало енергетичне питання. Люди почали замислюватись, як їм знизити споживання енергії? Як зберегти те, що є?

Ну і звичайно, як зменшити цифри в квитанції на оплату комуналки.

У сьогоднішній статті ми поговоримо на тему того, як підвищити енергоефективність у системі освітлення та економити на цьому.

Енергоефективність у системі освітлення
Управління освітленням
Найчастіше, буває так, що ми сидимо в кімнаті де горить світло, а виходячи кудись (у магазин/іншу кімнату/до друзів в іншу квартиру) світло залишаємо включеним. Не дивно, що наприкінці місяця ми отримуємо значний рахунок за світло. І це стосується не лише нашої квартири, а й загалом будь-якого підприємства, де світло використовується нерозумно.

Світло можна вимикати в неробочий час (наприклад, у торгових центрах) за допомогою автоматичних елементів керування, які вимикають світло, коли приміщення залишається порожнім. Також, на додаток до автоматичного керування, може використовуватися і ручне для економії додаткової енергії в невеликих приміщеннях.

Термін окупності для автоматичних систем керування освітленням зазвичай не перевищує 2 років.

Енергоефективність у системі освітлення

Замініть лампи Т-12 на лампи Т-5
У промисловості та великих приміщеннях (ТЦ, кінотеатри) найчастіше використовуються лампи Т-12. Раніше T-12 були найбільш використовуваними лампами. Проте, хоч вони й освітлюють приміщення досить добре, але споживання енергії було надто велике.

Вони (T-12) мають надзвичайно низьку енергоефективність, нижчий термін служби (порівняно з сучаснішими лампами), а також нижчий індекс кольору.

Через це витрати на технічне обслуговування та енергоспоживання надзвичайно високі.

Заміна ламп T-12 на лампи Т-5 подвоює ефективність використання енергії. Адже лампи Т-5 мають такі переваги:

Підвищена світловіддача;
Високий рівень передачі кольору;
Низький вміст ртуті;
Більш тривалий термін служби (понад 16 000 годин або 2 роки).
Енергоефективність у системі освітлення
Замініть ртутні лампи металогазовими або натрієвими лампами високого тиску
Якщо передача кольору має вирішальне значення, то металогалогенні лампи можуть замінити ртутні або люмінесцентні лампи з економією енергії 50%. Якщо передача кольору не є критичною, натрієві лампи високого тиску забезпечують економію енергії на 50-60% в порівнянні з ртутними лампами.

Енергоефективність у системі освітлення

Замініть газорозрядні лампи (HID) флуоресцентними лампами високої інтенсивності
Традиційне освітлення HID може бути замінене високоінтенсивним флуоресцентним (HIF) освітленням. Високоінтенсивні флуоресцентні системи дають 50% економії електроенергії порівняно із стандартними HID.

Переваги:

Споживають менше енергії;
Достатньо довгий термін служби (20 000 годин або 2,5 роки);
Легкі налаштування затемнення,
Швидке включення;
Краща передача кольору;
На додаток до економії енергії та кращих якостей освітлення високоінтенсивні флуоресцентні лампи можуть допомогти знизити витрати на обслуговування.

Замінити магнітні баласти електронними баластами
Баласт – це механізм, який регулює кількість електроенергії, необхідну для запуску освітлення, він також забезпечує стійкий вихід світла.

Електронні баласти економлять 12-25% від споживання електроенергії в порівнянні з магнітним баластом.