Зростання та морфологія рослин можна змінити за допомогою якості світла, але чи можна торкнутися і шкідників рослин? Наприклад, вузькосмуговий УФ-У світло може використовуватися безпосередньо і ефективно проти зростання грибків борошнистої роси, як показали ретельні дослідження в рамках спільного проекту дослідників Корнелла та їх колег з Норвегії. Тим не менш, лікування УФ-В необхідно застосовувати вночі, щоб довжини хвиль природного світла не могли відновити пошкодження, завдане УФ-світлом геному борошнистої роси.

Попелиця – це складна проблема для салату, яка ховається між листям. Там вони захищені від хімічних пестицидів, а також від природних ворогів, які використовуються проти попелиці. З попелиць можна боротися за допомогою системних пестицидів, які переносяться через судинні тканини та листя рослин. Але свіжі їстівні рослини були б безпечнішими, якби зі шкідниками можна було боротися без пестицидів. Не слід турбуватися про періоди очікування або контакти з хімічними речовинами під час їх використання.

У недавніх експериментах, проведених Іреною Ваннінен з Інституту природних ресурсів Фінляндії, рівень відтворення попелиці (теплична картопляна попелиця Aulacorthum solani) відстежувався на проростках салату айсберг, вирощених при різних спектрах протягом трьох тижнів. Загалом умови для попелиці були добрими, що збільшувало їхню чисельність. При цьому показники росту рослин також залишилися на хорошому рівні, про що свідчить суха маса рослин, яка не знизилася через попелицю. Докладний аналіз результатів продовжується, і очевидно, що як прямі, так і непрямі ефекти (через виробництво захисних сполук для рослин) якості світла залишаться цікавою областю досліджень у боротьбі зі шкідниками в контрольованому середовищі.

LUKE_Valoya_light_quality_aphid_lettuce_2-300x225.jpg

LUKE_Valoya_light_quality_aphid_lettuce_1-600x450.jpg

Фотографии Ари Эскола, ЛЮК.