Багато хто знає, що таке світлодіодні лампочки. Термін «LED» скорочено від англійського «Light-Emitting Diode», що означає «Світлодіод».

Сучасна електроніка в значній мірі покладається на ці лампочки.

Наприклад, світлодіоди передають інформацію з пультів дистанційного керування, використовуються в світлофорах, цифрових світлодіодних годинниках, ліхтариках, формують зображення на великих екранах телевізорів.

Що таке світлодіодні лампочки? Світлодіодні лампочки -
це мініатюрні лампочки, які не використовують нитки розжарювання для отримання світла. Тому термін їх служби набагато більше, ніж у звичайної лампи розжарювання, так як всередині неї немає нитки розжарювання, здатної перегоріти в будь-який момент. Суть світлодіодної лампи полягає в появі світлового потоку в місці контакту двох речовин з різнорідних матеріалів, після пропускання через них електричного струму. Світлодіоди (світлодіоди) є напівпровідниками.

Коли електрони проходять через цей тип напівпровідника, він перетворюється в світло. Напівпровідник складається з позитивно зарядженого

і негативно зарядженого компонента. Позитивний шар має «дірки» - дірки для електронів, в негативному шарі плавають в ньому вільні електрони. Коли електричний заряд потрапляє на напівпровідник, він активізує потік електронів з негативного шару в позитивний. В результаті з'являється світло, яке ми бачимо. Переваги світлодіодних


лампочок
Простота і довговічність світлодіодів роблять їх використання дуже бажаним для різних технологічних застосувань. Світлодіодні лампочки розташовані в міцному пластику, а не в склі. Це робить використання таких ламп ще більш ефективним і безпечним.
У традиційних лампах розжарювання для отримання світла тепло

виділяється при активації нитки розжарювання. Це призводить до того, що енергія витрачається на виробництво тепла, а не на виробництво світла. Щоб виробляти таку ж кількість світла, як і світлодіодна лампочка, лампі розжарювання потрібно працювати ще більше.

Світлодіоди економлять електроенергію і зменшують рахунки за електроенергію.

Незважаючи на це, деякі сім'ї в Росії все ще використовують лампи розжарювання і будуть продовжувати використовувати їх до тих пір, поки не з'являться в наявності побутові світлодіодні лампи. Світлодіодні лампочки (світлодіодні

лампочки)

Де використовуються світлодіодні лампочки?
У наш час світлодіодні лампи є дорогими лампочками,
в порівнянні з традиційними лампами розжарювання та енергозберігаючими лампочками. На сьогоднішній день світлодіодні лампочки рекомендується використовувати тільки для освітлення вулиць, виробничих приміщень і т.д. Оскільки ціни

на такі лампочки неухильно знижуються протягом останніх кількох років, наближається час, коли вони стануть доступними для всіх людей. В кінцевому підсумку ціни будуть компенсовані економією електроенергії і терміном служби ламп. В середньому світлодіодні лампочки служать 30 000-50 000 годин (від z до 5 років).