vertical-farming-covid.png

Стаття, спочатку опублікована Асоціацією вертикального землеробства

Швидкість, з якої спалахи коронавірусу в Азії, Європі та Північній Америці переросли в повномасштабну глобальну пандемію, що застигла багато світових урядів зненацька і з невеликою підготовкою, підкреслює, наскільки наш світ сьогодні сильно взаємопов'язаний і як, щоб стримати і зупинити пандемію, що наростає, тимчасове , регіонів і навіть цілих країн від фізичного світу стало нагальною необхідністю.

У зв'язку з тим, що кількість підтверджених випадків коронавірусу в усьому світі нині перевищує 370000, а кількість смертей перевищує 16000, багато міст світу стали пульсуючими епіцентрами наростаючої пандемії. Відповідно, різні країни, штати та міста ввели заборонні заходи або накази про перебування будинку з жорсткими заходами, включаючи заборону громадських зборів, обмеження ресторанів лише на винесення та доставку, а також закриття шкіл, барів, театрів, казино та закритих торгових центрів. між іншим.

Такі замовлення або їх можливість, що насувається, посилили панічне бажання споживачів купувати продукти харчування та предмети першої необхідності, особливо в Північній Америці та Західній Європі, даючи привід для щоденних фотографій порожніх полиць продуктових магазинів, що повсюдно розповсюджуються з мереж новин у соціальні мережі. медіа-платформи. Однак наявність продуктів харчування в Північній Америці і Західній Європі під час пандемії коронавірусу, що триває, залишається в цілому безпечним, принаймні, в найближчому майбутньому пандемії.

Пошук їжі
У Нью-Йорку, наприклад, зазвичай є близько 8,6 мільйонів тонн (19 мільярдів фунтів) продуктів харчування на рік, які постачаються мережею регіональних та національних дистриб'юторів продуктів харчування, які потім продаються приблизно у 42 000 торгових точок у п'яти районах міста, згідно даним до дослідження 2016 року, яке спонсорується містом.

Більше половини торгових точок становлять близько 24 000 ресторанів, барів та кафе, через які споживачі отримують доступ майже до 40 відсотків міських продуктів харчування щорічно. Інші торгові точки - це мережеві супермаркети, винні льохи та продуктові інтернет-магазини. У дослідженні повідомляється, що щорічні постачання продовольства до міста забезпечують понад 8,6 мільйона жителів міста, понад 60 мільйонів туристів, а також сотні тисяч щоденних пасажирів із трьох штатів Нью-Йорка, Нью-Джерсі та Коннектикуту.

Проте з урахуванням того, що мільйони туристів і пасажирів на даний час залишаються осторонь міста, а міські готелі завантажені всього на 49 відсотків за тиждень, що закінчується 14 березня, надлишок продуктів харчування легко доступний для використання в продуктових магазинах міста та інших роздрібних магазинах. щоб задовольнити сплеск попиту місцевих жителів. У разі Німеччини країна імпортує продукти харчування, на які припадає майже 8 відсотків від її імпорту товарів на 1,3 трильйона доларів США у 2018 році. Німеччина закуповує з-за кордону близько 3 мільйонів тонн свіжих овочів щорічно, причому на огірки та помідори припадає 40 відсотків імпорту. обсяг - близько 3,5 млрд євро, переважно з Нідерландів та Іспанії. Справді, приблизно 30 відсотків із 2,6 мільйона тонн свіжих овочів, що експортуються, вирощених у Голландії, йде до Німеччини.

Тим часом приблизно 80 відсотків продуктів харчування та харчових інгредієнтів Сполученого Королівства імпортуються. Великобританія імпортує приблизно 2,4 мільйона тонн свіжих овочів щороку з Іспанії (33 відсотки), Нідерландів (28 відсотків), Франції (10 відсотків) та з різних частин світу (29 відсотків).

Доступ до їжі
Хоча джерела та джерела продуктів харчування в Північній Америці та Західній Європі в даний час в цілому безпечні, те, що незабаром може стати величезною проблемою, полягає в тому, що їх працівники в сегментах виробництва, розподілу та роздрібної торгівлі в ланцюжку поставок продуктів харчування можуть зрештою загинути від коронавірусної інфекції. У таких випадках, у поєднанні з можливістю блокування бюрократії для уповільнення потоку вантажів між країнами та між містами, серйозні затримки у доставці – або реальна нестача доставки – цілком можуть стати реальною можливістю.

Місцеві вертикальні ферми
Блокування пандемії коронавірусу оголило, хоч і випадково, вирішальне значення часткового місцевого виробництва продуктів харчування в містах світу або за їх межами в контексті стійкості міст. Наступні особливості вертикальних ферм стали особливо важливими для підтримки стійкості міста у разі ізоляції від пандемії:

(1) Місцевий - виробництво безпечних та свіжих продуктів може відбуватися в межах ізольованої зони, що усуває перешкоди та небезпеки входу до червоної зони та виходу з неї;

(2) Можливість автоматизації - вплив гострої нестачі робочої сили, яку можна очікувати, оскільки пандемія, а також прямий фізичний контакт між робітниками та свіжими продуктами

ми можуть бути значно зведені до мінімуму або усунуті;

(3) контрольоване середовище - ризики зараження як робітників, так і сільськогосподарських культур значно знижуються завдяки чистим та контрольованим операціям;

(4) Модульний варіант - культури можна вирощувати в модульних виробничих одиницях, таких як транспортні контейнери, які можна зручно транспортувати в райони, розташовані або далі або в райони з більш строгою ізоляцією; а також,

(5) Надійність - надійність та сталість урожаю високої та високої якості протягом року практично гарантовані незалежно від сезону та зовнішніх кліматичних умов.

На щастя для Нью-Йорка, незважаючи на те, що він отримує більшу частину своїх свіжих овочів з Каліфорнії та Арізони, більша частина Нью-Йорка в даний час служить місцем найбільшої концентрації комерційних міських вертикальних ферм у Сполучених Штатах, включаючи Aerofarms, Bowery Farming, Bright Ферми, Farm.One, Square Roots і Gotham Greens, серед інших, які працюють як ферми з контрольованим середовищем цілий рік і незалежно від змінних впливів клімату та географії. У той час як звичайне землеробство на відкритому повітрі може давати три врожаї овочів на рік, деякі з цих вертикальних ферм можуть збирати до 30 урожаїв на рік.

Нью-Йорк та інші міста світу, безумовно, могли б використати більше вертикальних ферм.
Справді, міське планування та дизайн кожного світового міста повинні включати вертикальні ферми всередині та/або навколо нього не лише для забезпечення продовольчої безпеки, а й для підвищення стійкості до лиха. Під час пандемії, коли тимчасовий період соціального дистанціювання між містами та країнами стає критично важливим, вертикальні ферми можуть служити допоміжними форпостами стійкості для міст і регіонів, що знаходяться в ізоляції, оскільки вони витримують тиск пандемії, поки вона не піде своєю чергою і належним чином не вщухне . в цей час ослаблені узи співпраці між містами, державами та країнами по всьому світу можна буде знову виправити та зробити ще сильнішим, ніж раніше. Таким чином, не тільки на місцевому, а й на глобальному рівні вертикальні ферми можуть бути авангардом захисту для всіх наших спільнот.

Д-р Джоел Л. Куелло – віце-голова Асоціації вертикального землеробства (AVF) та професор біосистемної інженерії в Університеті Арізони. Крім проведення досліджень та розробок з вертикального землеробства та клітинних біореакторів, він також викладає «Інтегровані інженерні рішення у взаємозв'язку продовольства, води та енергії» та «Глобалізація, стійкість та інновації».